O portalu

Wydawcą portalu mojePaństwo jest Fundacja ePaństwo - niezależna organizacja pozarządowa działająca na rzecz rozwoju demokracji w Polsce.

Kontakt z redakcją:

O portalu:

_mojePaństwo to następca serwisu sejmometr.pl. Jest zestawem aplikacji, dzięki którym możesz kontrolować i wpływać na działania Twojego państwa. Serwis mojePaństwo jest projektem Open Source, w którym każdy może wziąć udział. Kod źródłowy oraz system zgłaszania błędów i propozycji (issues) dostępny jest w serwisie GitHub w postaci trzech repozytoriów:

  • _mojePanstwo Portal - jest głównym kodem źródłowym serwisu. Odpowiada za obsługę i wizualizacje wszelkich aplikacji dostępnych w portalu. Działa w oparciu o środowisko CakePHP 2.x.
  • _mojePanstwo API Server - jest Serwerem danych, z którego korzysta Portal.

Wykorzystywanie danych:

Fundacja ePaństwo stara się strukturalizować, wzbogacać oraz łączyć informacje, które pozyskuje w ramach ponownego wykorzystywania informacji z sektora publicznego. W takim przypadku może powstać chroniony prawem autorskim utwór. Starania Fundacji dotyczace strukturalizacji danych mogą też powodować, że korzystający z portalu _mojePaństwo będą korzystali z bazy danych, o której mowa w ustawie o ochronie baz danych.

Fundacja ePaństwo niniejszym udziela "wolnej licencji" na udostępniane w ramach portalu mojePaństwo utwory i bazy danych, do których przysługują jej autorskie prawa majątkowe oraz prawa pokrewne, a jedynym warunkiem takiej licencji - w przypadku tworzenia aplikacji wykorzystujących dane udostępniane przez Fundację - jest umieszczenie informacji o pochodzeniu danych wraz z linkiem do serwisu mojePaństwo.pl.

Projekt Systemowy:

Numer wniosku: S/257

Tytuł projektu systemowego: "Grywalizacja prac na rzecz dobra publicznego"

Celem projektu jest stworzenie i spopularyzowanie internetowej platformy "grywalizacyjnej" nakierowanej na prace na rzecz dobra publicznego oraz zbudowanie wokół niej społeczności organizacji i użytkowników. Projekt odpowiada na potrzebę zaangażowania w sprawy publiczne organizacji oraz osób indywidualnych wykorzystując naturalną potrzebę zdobywania uznania i autorytetu.

Sponsorzy projektu:

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG:

Wspierają nas także:

Partnerzy wspierający rozwój portalu:

Oprócz partnerów spotkania informacyjne o portalu pomagali nam zorganizować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej