CeleCelem Funduszu jest wspierania współpracy krajów z Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czech, Węgier, Polski i Słowacji oraz integrację tych państw z Unią Europejską.Dofinansowane działania:

 1. 1. współpraca kulturalna (np. festiwale, publikacje) 
 2. 2. współpraca naukowa i badania naukowe (np. konferencje, publikacje, badania) 
 3. 3. edukacja (np. seminaria, szkoły letnie) 
 4. 4. wymiana młodzieży (np. sport, imprezy edukacyjne i kulturalne dla młodzieży i dzieci) 
 5. 5. współpraca transgraniczna (np. projekty dwóch państw, które znajdują się na granicy, w odległości 50 km od granicy) 
 6. 6. promocja turystyki (np. przewodniki, prezentacje, targi)

Preferowane są projekty, których uczestnicy pochodzą ze wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. W przypadku niewielkich dotacji projekty mogą obejmować co najmniej trzy podmioty z trzech różnych krajów V4, tylko w przypadku projektów transgranicznych o grant mogą starać się dwa podmioty. Budżet projektu nie może obejmować okresu dłuższego niż sześć miesięcy.Kto może ubiegać się o fundusze:Wnioski o dofinansowanie projektów mogą składać organizacje i osoby fizyczne.Wysokość dofinansowania:Maksymalna kwota przypadająca na jeden projekt to 6 000 euro. Środki otrzymane z Funduszu nie mogą przekraczać 80% całkowitych kosztów projektu (w tym również wkład własny i granty z innych instytucji/organizacji).Na stronie Funduszu znajduje się również wyszukiwarka partnerów.Terminy składania wniosków:W 2016 r. zaplanowano 4 terminy składania wniosków: 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia.

 • Data publikacji

  5 października 2016 r.

 • Zakończenie naboru

  1 grudnia 2016 r.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej