API

Bank Danych Lokalnych

Dokumentacja żądań
 

Bank danych lokalnych jest skomplikowaną strukturą danych, jednak dostęp do niej można podzielić na cztery proste kroki:

Wybór wskaźnika [metric_id]

Skorzystaj z wyszukiwarki /bdl/search, aby znaleźć interesujący cię wskaźnik. Wskaźniki pogrupowane są w grupy oraz kategorie.

Przykład: Wyszukaj statystyki dotyczące bezrobotnych
Interesuje nas wskaźnik "Bezrobotni zarejestrowani wg poziomu wykształcenia i płci", którego szczegóły możemy zobaczyć pod tym adresem wskazanym przez pole url.

Wybór przekroju [slice]

Każdy wskaźnik składa się z n-wymiarowego hipersześcianu opisanego przez warstwę dimensions (przykład). Konkretny przekrój to zbiór n-identyfikatorów z każdego wymiaru. Zapytanie series zwraca szeregi czasowe dla każdego przekroju, o który pytamy (dla wszystkich jeżeli brak przekroju podanego).

Wybór szczegółowości danych wg. rejonu [wojewodztwo_id,powiat_id,gmina_id]

Podaj id konkretnego regionu lub *, aby otrzymać dane ze wszystkich regionów na danym poziomie. Pomiń parametry, aby zwrócić dane na poziomie kraju. W pojedynczym zapytaniu można zwrócić dane tylko na jednym poziomie. Szczegółowość danych dla danego wskaźnika określona jest przez parametry bdl_wskazniki.poziom_id i bdl_wskazniki.poziom_str".

Wybór okresu czasu [time_range]

Na razie udostępniamy wyłącznie dane roczne. Każdy zwracany szereg czasowy może zostać obcięty do określonego przedziału poprzez podanie parametru time_range=rok_poczatkowy:rok_koncowy (włącznie).

Użyj powyższych parametrów na endpoint /series, aby zwrócić dane.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej